Zalety wakacji w górach

Sport to zdrowie – w tym stwierdzeniu tkwi czysta prawda. Jeżeli chcesz, by twój organizm w pełni dobrze funkcjonował i chcesz być zawsze szczęśliwy i pełen energii oraz motywacji do życia, nie możesz całymi dniami tkwić na kanapie i ograniczać się wyłącznie do oglądania telewizji. Zrób coś dla siebie i swojego zdrowia. W tym celu pojedź chociaż ten jeden raz w życiu na wakacje w górach. Zrezygnuj z leniwego urlopu nad morzem czy nad jeziorem na rzecz prawdziwych i niezwykle emocjonujących górskich wspinaczek. Jeżeli tylko skosztujesz tej aktywności, bardzo możliwe, że już wkrótce totalnie dla niej przepadniesz. Takie uzależnienia są jednak czymś dobrym. Wspinaczki górskie na pewno nigdy ci nie zaszkodzą, a tylko pomogą.

Można wręcz powiedzieć, że taki trekking odbywający się w niższych czy wyższych partiach gór jest niczym spa dla twojego ciała i całego organizmu. Przechadzają się po różnych trasach, nareszcie masz okazję pooddychać prawdziwym czystym powietrzem. Nie znajdziesz w nim ani smogu, ani spalin samochodowych, ani żadnych innych zanieczyszczeń. Wypełnisz swoje płuca i całe ciało wyłącznie tlenem i innymi dobrym i związkami. Jeżeli chcesz, by wakacje w górach rzeczywiście poprawiły stan twojego układu oddechowego i pozwoliły ci się lepiej dotlenić oraz nasycić się jodem, staraj się wyruszać w wyższe partie gór, nie ograniczając się jedynie do prostych spacerków po typowych turystycznych trasach. Im wyżej wchodzisz, tym czystszym powietrzem możesz oddychać. Gwarantujesz organizmowi naturalny detoks. To właśnie powietrze oczyszcza go z nagromadzonych w nim toksyn, które wreszcie mogą zostać usunięcie.

Wykorzystuj więc te dary natury. Nawet jeśli twoim głównym celem jest wspięcie się na jakiś konkretny szczyt, daj sobie więcej czasu na przejście całej trasy, by od czasu do czasu zatrzymać się w jakimś miłym miejscu, zrobić sobie chwilę przerwy i np. napić się wody wprost ze strumyka. Na zdrowie zbawiennie działa też sam kontakt z naturą. Szczególnie mocno odczują to te osoby, które na co dzień żyją w dużych miastach.