5 atrakcji turystycznych Torunia, które warto zobaczyć

Chcesz wybrać się gdzieś na wakacje? A może na ferie z rodziną? Co powiesz wtedy na wycieczkę do Torunia? Poznaj najlepsze i najciekawsze atrakcje turystyczne w Toruniu.

Wszystkie, które tu zostały, uwzględnione musisz, odwiedzić w tym mieście, kiedy udasz się na wycieczkę.

  1. Niewidzialny dom

Dość nowo otwarte miejsce i stosunkowo nowy, ale i zarazem intrygujące miejsce w Toruniu. Tajemniczy Niewidzialny Dom oferuje nową, ale i empatyczną perspektywie na otaczającą nas cała rzeczywistość realiów.

  1. Planetarium

Kolejnym godnym miejscem do zwiedzenia w Toruniu jest planetarium, które znajduje się na ul. Franciszkańskiej. To tutaj możesz odkrywać naszą galaktykę, ale i wiele o niej się dowiedzieć. Planetarium te oferuje wiele ciekawych pomieszczeń do zwiedzenia, które wygląda jak rzeczywistość. Akt racji tutaj jest pełno.

  1. Muzeum Piernika

Muzeum to oferuje wiele ciekawych atrakcji, wycieczek, imprez, ale i żywe Muzeum Piernika nie ma lepszej pamiątki po udaniu się do Torunia. Muzeum te oferuje nawet i jedną z ciekawszych atrakcji, która polega na wykonaniu własnoręcznie swojego piernika i możliwość zjedzenia.

Tutaj znajdziesz więcej podstawowych informacji dla turystów na temat żywego Muzeum Piernika w Toruniu.

  1. Krzywa wieża

Kolejnym ciekawym miejscem w Toruniu to znajdująca się w nim bardzo znana już Krzywa Wieża. Zobaczymy ją dokładnie w południowo-zachodniej części Starego Miasta. Krzywa wieża została wybudowana w XVII wieku i do tej pory przyciąga wielu turystów, którzy przybywają do Torunia.

  1. Dom Mikołaja Kopernika

Jeżeli choć trochę interesujesz, się historią to wiesz, kim był Mikołaj Kopernik i wiesz, gdzie się wychował. Wiadomo, że w ludzie udający się do Torunia, którzy interesują, się historią chcą, zwiedzić tak sławny dom, jak dom Mikołaja Kopernika, który znajduje się na ulicy Kopernika 15/17.