Ciekawe miejsca i atrakcje w Sulechowie i okolicy

Sulechów to małe miasto w Polsce, które ma wiele do zaoferowania turystom. Istnieje wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia w mieście i jego okolicach, w tym wiele historycznych muzeów i pomników.

Miasto znane jest również z corocznego Sulechowskiego pokazu koni, podczas którego jeźdźcy na koniach wykonują akrobacje w trakcie jazdy.

Sulechów – położenie i historia miasta

Sulechów znajduje się w województwie lubelskim, około 60 km na południe od Białegostoku. Miasto zamieszkuje 4700 osób. Zostało założone w 1536 roku przez Stanisława Zborowskiego jako placówka wojskowa przeciwko Litwinom. W 1609 r. Stanisław Bogusz Lasocki wybudował w mieście zamek. Zamek stoi do dziś i jest otwarty dla zwiedzających podczas specjalnych imprez i festiwali.

Atrakcje w Sulechowie i wokół niego

Miasto posiada szereg atrakcji dla turystów. Na terenie Sulechowa znajduje się kilka muzeów, w tym Muzeum Historii i Etnografii, w których znajdują się eksponaty dotyczące lokalnej historii, a także kolekcja etnograficzna obejmująca stroje i inne przedmioty używane przez różne grupy etniczne w Polsce i innych częściach Europy. W zamku mieści się Sulechowskie Muzeum Regionalne, w którym zgromadzono kolekcję pamiątek z historii regionu, w tym obrazy, broń i meble.

W mieście znajdują się również dwa popularne wśród turystów zabytki. Pierwszy z nich to Pomnik Poległych Żołnierzy, który upamiętnia żołnierzy poległych w walce o Polskę podczas I i II wojny światowej. Drugie miejsce to Góra Śmierci lub Wielka Bryjazynica, która została zbudowana dla upamiętnienia tych, którzy polegli w walce z hitlerowcami podczas II wojny światowej. W Sulechowie znajduje się również park o nazwie Park Starochyjski, w którym znajduje się XVIII-wieczny dwór i małe muzeum przedstawiające historię Polski.

Sulechów znany jest z corocznych pokazów koni. Impreza odbywa się corocznie od 1852 roku, z jednym wyjątkiem: 1939-1945 z powodu II wojny światowej. Impreza trwa trzy dni i obejmuje szereg różnych pokazów koni. Podczas imprezy odbywa się również kiermasz, na którym sprzedawane są tradycyjne polskie potrawy i wyroby rękodzielnicze przez sprzedawców z całej Polski.

źródło: https://sulechow24.pl/ – portal regionalny