Gdzie pojechać na wakacje w Polsce: Top5 pomysłów

Polska dzięki swojemu owemu położeniu graficznemu ma naprawdę dużo do zaoferowania, ale gdzie tak naprawdę udać się na owe wakacje w Polsce? Sprawdź, gdzie można, pojechać i zdecyduj sam.

– Wspólne rodzinne wakacje nad morzem.

Gdzie nie jest lepiej niż ów rodzinne wakacje nad pełnym morzem, ale bez tłumów? Prawie niemożliwe wyzwanie do wykonania. W szczycie całego sezonu wakacyjnego większość miejscowości, które posiadają, morze są, pełne obłożeń. Warto, jednak zadać sobie owego trudu i wysiłku, by znaleźć piękne, puste plaże. Okolice Sasina i Lubiatowa przy głównym zejściu na ową plażę możemy znaleźć puste miejsca od zatłoczonej Łeby, ale wystarczy oddalić się o około trzy kilometry, żeby móc pocieszyć się swoją rodziną bez nikogo w pobliżu.

– Joga na Mazurach? Idealny, pomysł na spędzenie wakacji z rodziną.

Owa Joga na Mazurach to wakacje dla rodzin, które lubią sport i aktywności fizyczne, wówczas dopiero wtedy mogą się zrelaksować. Codzienne ćwiczenia i medytacja w otoczeniu natury pozwolą Ci się zregenerować i wyciszyć, wraz ze swoją rodziną.

– Zapomniany Kurort, który warto zwiedzić.

Wakacje w Polsce z odrobiną nutką nostalgii? Jeżeli właśnie to tego szukasz, odwiedź miejscowość Sokołowsko. Prawdziwa perła owego Dolnego Śląska jest oddalona wokoło dobrą godzinę jazdy samochodem od owego Wrocławia. Wśród drewnianych wilii opuszczonych sanatoriów znajdziesz jeszcze dizajnerko urządzone hotele, znajdują się też tam klimatyczne restauracje i kawiarnie. W sam raz na udane wakacje.

– Kraków na weekend

Wakacyjne weekendy w Krakowie to jest banał? Niekoniecznie! Odkryj dawną stolicę, która była Polski poza Wawelem też i Rynkiem i plantami. Wybierz się na kreatywną wycieczkę po krakowskich galeriach, odwiedź takie miejsca jak MOCAK i Muzeum Manggha. A wieczorem możesz wyjść do jednej z typowo krakowskich knajpek na Kazimierzu, a też odkryć hipsterskie Podgórze. Najlepsze weekendowe wakacje dla jednej bądź dwóch osób.

– Spływ Krutynią

Jeżeli lubisz aktywne wakacje i lubisz aktywnie spędzać wakacje, to ów wyjazd na spływ kajakowy to jeden z najpopularniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Odcinek 102 kilometrów zwykle przepływa się od 10 do 12 dni, po drodze bez problemu znajdziesz noclegi na polach namiotowych u różnych gospodarzy bądź w ośrodkach wczasowych.