Wyjazd na safari do Afryki

Marzeniem wielu podróżników jest zobaczenie dużych ssaków Afryki w ich naturalnym środowisku. Słonie, żyrafy, nosorożce, lwy, lamparty, zebry, a nawet hipopotamy to tylko niektóre ze zwierząt, które można zobaczyć na safari. Afryka jest jednak ogromnym kontynentem. Wybór miejsca na safari to decyzja, która będzie wymagała kilku czynników, takich jak koszty, logistyka i różnorodność zwierząt, które chcesz zobaczyć.

Wyjazd na safari do Afryki

Jedną z rzeczy, które należy rozważyć przed rozpoczęciem planowania podróży, jest koszt. Safari nie jest tanie. Średnio, każdy dzień (który obejmuje pojazd, wejście do parku i jedzenie) będzie kosztował 80-300 USD za osobę. Nie obejmuje to kosztów zakwaterowania. Chociaż można organizować i kupować wycieczki safari z wyprzedzeniem online, to zwykle są one droższe. Nierzadko można znaleźć pakiety podróży safari w Afryce za około 10 000 dolarów za osobę. Robiąc to na własną rękę, można zaoszczędzić nawet 70% tej kwoty. Z naszego doświadczenia wynika, że po przyjeździe na miejsce możesz negocjować ceny i znajdziesz różne opcje.

Wizy

Dwa inne ważne czynniki do rozważenia to wizy i szczepienia. Aby odwiedzić niektóre kraje w Afryce trzeba będzie zapłacić za wizy, które są drogie i trzeba się o nie starać z wyprzedzeniem. Nie wszystkie państwa afrykańskie wymagają szczepień przeciwko żółtej febrze i innym schorzeniom, ale warto o tym wiedzieć z wyprzedzeniem. Niektóre nie wpuszczą cię, jeśli nie masz aktualnego świadectwa szczepienia.

RPA

Mimo, że jest to najbardziej wysunięty na południe kraj Afryki, jest zaskakująco jednym z najłatwiej dostępnych ze względu na infrastrukturę i rozwój. Ogromną zaletą RPA jest posiadanie najnowocześniejszych obiektów turystycznych, co jest bardzo cenione, jeśli szukasz bezpieczeństwa w podróży.

Do którego parku wybrać się na safari? Bez wątpienia Park Narodowy Krugera jest jednym z najlepszych rezerwatów przyrody na świecie na safari. Wielka różnorodność zwierząt w Krugerze jest jedną z jego największych atrakcji. Istnieje duża szansa, że spotkasz tu któreś z Twoich ulubionych zwierząt np. tygrysa. Ciekawostki o tygrysach poznasz tutaj: https://ciekawski.pl/niezwykle-ciekawostki-o-tygrysach

Kenia

To chyba najbardziej znany kraj na safari. W ostatnich latach kenijska branża turystyczna umocniła się. Od karmienia żyraf z okna do basenów infinity z widokiem na Kilimandżaro w tle, tutaj można znaleźć wiele opcji. Wiza do Kenii kosztuje tylko 51 dolarów i można ją kupić po przyjeździe. Główne lotnisko znajduje się w Nairobi.

Tanzania

Tanzania posiada jedne z największych i najliczniejszych rezerwatów zwierzyny w Afryce. Wiza do Tanzanii kosztuje 100 USD i można ją kupić na lotnisku przylotu. Dużym plusem jest możliwość przylotu bezpośrednio na lotnisko w Arusha. Znajduje się w regionie Kilimandżaro i posiada międzynarodowe loty z wielu tras.

Jakie są najlepsze rezerwaty safari w Tanzanii? Choć w Tanzanii są dziesiątki parków i rezerwatów przyrody, są 3, które koniecznie trzeba odwiedzić: Tarangire, Ngorongoro i Serengeti. Spacer w dół do krateru Ngorongoro i spotkanie wielkiej różnorodności zwierząt to surrealistyczny moment.