Nadmorskie miasta i wsie – które są najciekawsze dla turystów?

Morze Bałtyckie to najczęstszy kierunek Polaków w okresie wakacyjnym. Wybór nadmorskich miast i wsi jest wyjątkowo duży.

Każda z nich skrywa w sobie wyjątkowy dla siebie klimat. Niektóre miejscowości są jednak szczególnie ulubione przez turystów. Warto przyjrzeć im się bliżej.

Jastrzębia Góra

Jastrzębia góra leży na zachód od miasta Władysławowo. Jastrzębia Góra i jej Przylądek Rozewie to najdalej wysunięty na północ punkt lądowy Polski. Miejscowość ta posiada szerokie piaszczyste plaże, które są uwielbiane przez turystów. Wybrzeże charakteryzuje się także wysokimi klifami, zza których wyłania się niezwykły widok morza. Jest to miejscowość odwiedzana głównie przez rodziny. Tutaj, ciekawy artykuł z serwisu jastrzebia24.pl – 5 zaskakujących atrakcji turystycznych w Jastrzębiej Górze.

Uliczki miasta otoczone są przez rozbudowane kurorty i pensjonaty. Niektóre z nich są wyjątkowo nowoczesne i okazałe, inne zaś stanowią zadbane zabytki równie cieszące oko turysty. W miejscowości zobaczyć można także dom do góry nogami. We wschodniej części wsi znajduje się wąwóz o nazwie Lisi Jar. Ma on prawie 400 metrów długości.

Na wspomnianym przylądku Rozewie znajdują się tuż obok siebie dwie latarnie morskie. Obie są udostępnione do zwiedzania przez turystów. Z kolei w pobliskim Władysławowie znajduje się port rybacki oraz promenada z aleją gwiazd sportu.

Gąski

Gąski to niewielka miejscowość w gminie MIelno. Liczy ona niespełna 500 mieszkańców, jednak w okresie letnim liczba osób tu przebywających zwiększa sie kilkunastokrotnie.

Woda Morza Bałtyckiego przylegająca do plaż Gąsek jest jedną z czystszych na polskim wybrzeżu. Największą atrakcją wsi jest wysoka na 55 metrów latarnia morska. Jest ona udostępniona do zwiedzania przez turystów. U jej podnóża znajdują się bary, lokale i stragany.

Przez Gąski przebiega nadmorski szlak rowerowy. Dlatego też jest to idealne miejsce dla miłośników dwóch kółek.